Plenery fotograficzne

Foto Open'er Plenery fotograficzne

2012-08-22

Poemat fotograficzny o Księstwie Pszczyńskim

Międzynarodowy plener fotograficzny pod patronatem Starosty Pszczyńskiego

Zaprosiliśmy fotografów z Polski i Ukrainy na plener do miejsca niebanalnego, do kontemplacji krajobrazu, który jest wyzwaniem dla miłośników fotografii pejzażowej; jednym słowem dla koneserów…   Co oferuje nam to miejsce?  Niebywałą różnorodność i bogactwo motywów: łąki i łęgi nadwiślańskie, pola uprawne ukraszone zagajnikami i kępami drzew a na drugim planie szyby pobliskiej kopalni i zarysy Beskidu Śląskiego.  Nie rozczarowała Was również Zapora i uzdrowisko w Goczałkowicach z widokiem na jezioro i jego urozmaiconą linią brzegową oraz spacer w ogrodach Kapiasa.  W Pszczynie, urokliwej stolicy regionu, zachwycicie się parkiem i zamkiem, skansenem i zagrodą żubrów oraz znakomitą kawą w unikalnej kawiarni SteamPunk.  Fotografowaliśmy te wszystkie cuda w barwach i mgłach jesieni i w dodatku z lotu ptaka! Mamy nadzieję, że owocem tego spotkania będzie fotograficzny poemat na motywach krajobrazu ziemi pszczyńskiej.  Najciekawsze strofy tego poematu ukażą się w kalendarzu promującym powiat pszczyński.

az

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Fotoopener

 

Współorganizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury, Muzeum Zamkowe w Pszczynie,  Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie , Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie, Planeta Smaku Catering Pszczyna

Patronat medialny: Pless.pl, Gazeta Pszczyńska, Infopres.pl, Dziennik Zachodni, Górnośląski Regionalny Tygodnik Echo, Głos Pszczyński

 

Naszą ideą jest zaprezentowanie walorów turystycznych i fotograficznych Ziemi Pszczyńskiej oraz dobra zabawa w gronie pasjonatów fotografii pejzażowej.

W programie było m.in:

 Zwieńczeniem pleneru będzie wystawa w Galerii „13” z wernisażem i katalogiem, wydaniem ekskluzywnego (piktorialnego!) kalendarza z najlepszych prac plenerowych. Otrzymają go wszyscy plenerowicze na wernisażu wystawy. Po wystawie prace poplenerowe staną się ozdobą powstającej stałej galerii sztuki fotograficznej w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie!

Wystawa będzie pokazana w Niemczech oraz Czechach a czynimy także starania o pokazanie wystawy w Chorwacji i Ukrainie, w miastach partnerskich Pszczyny.

 

Póki co zapraszamy do zajrzenia do fotoopenerowej galerii z reportażmi fotograficznymi coby podejrzeć jak było na plenerze a także do galerii poplenerowej z interesującymi pracami uczestników.

Zdjęcia : Jolanta Dubas, Alicja Żebrowska, Mirosław Rak i Fotoopener

Przejdz do fotogalerii powiązanej z wpisem

zdjęciezdjęciezdjęcie

Kontakt:

  • e-mail: mwielomski(malpa)gmail.com
  • tel: +48 602 459 867
Wspólpracujemy z:
Fotografia Piktorialna 7 las 7 las Informator pszczyński Powiat Puławski Klub Brama CKIR Starostwo powiatowe pszczyna Narodowe centrum kultury Związek polskich artystów fotografików Noclegi Lanckorona : Hotel i SPA Modrzewiówka Fotoopener Fotoopener Fotoopener Konkursy fotograficzne Foto info - fotografia Bytomskie Centrum Kultury Portal fotografii czarno białej Koncert, imprezy, rozrywka Agora Bytom Bytom Telewizja Silesia polska kultura niezalezna miejsca i wydarzenia blisko ciebie Ferwa... Wiecej niz magazyn Fotoopener Miesiecznik rynek 7 gfoto - fotografia i obróbka