Plenery fotograficzne

Foto Open'er Plenery fotograficzne

2017-09-30

Konkurs Fotografii Ojczystej

regulamin

 Goczałkowice Zdrój 30.09.2017

 

Sprawozdanie z prac Komisji Konkursowej 2 Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Ojczystej.

 

Komisja w składzie :

Mieczysław Wielomski - artysta fotografik AFRP, ZPAF

Kazimierz Jastrzembski - artysta fotografik AFRP

Jerzy Niedziela - artysta fotografik AFRP

podjęła następujące decyzje, przyznając nagrody: 

 

I. Pejzaż Polski – kategoria dla dorosłych:

 

I miejsce: Złoty Medal Fotoklubu RP oraz 7 dniowy turnus rekreacyjny (ufundowany przez Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój) Uzdrowiskowe Extra Spa dla dwóch osób – wartość 2tys. zł

Liliana Wolnik - za zdecydowane odejście od banalności w ujęciu tematu.

 

II miejsce Srebrny Medal Fotoklubu RP oraz weekend (piątek – niedziela) dla dwóch osób w „Siódmym Lesie” (Centrum Holistycznej Odnowy k/Kazimierza Dolnego) - 860zł

Grzegorz Ojrzyński - za całokształt

 

III miejsce Brązowy Medal Fotoklubu RP oraz nagroda Stowarzyszenia „Przeciw Nicości” – wystawa w Galerii Fotografii Piktorialnej WERANDA (druk wystawy, katalog, wernisaż oraz pobyt dwudniowy dla dwóch osób w Uzdrowisku) – 800zł

Przemysław Kruk - za Ponidzie

 

 

II. Kocham polską prowincję, czyli miasteczka polskie
w obiektywie.

 

I miejsce: Złoty Medal Fotoklubu RP oraz 7 dniowy turnus rekreacyjny (ufundowany przez Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój) Uzdrowiskowe Extra Spa dla dwóch osób – wartość 2tys. zł

Janusz Chojnacki - Nokturny Dolnośląskie

 

II miejsce Srebrny Medal Fotoklubu RP oraz pobyt 3 dniowy (dwa noclegi) dla dwóch osób ze śniadaniem i strefą SPA w hotelu „Modrzewiówka” w Lanckoronie – 560zł + 300zł = 860zł

Tomasz Orłowski - cykl „Miasteczka małopolskie

 

III miejsce Brązowy Medal Fotoklubu RP oraz nagroda FOTONET-u – usługa fotograficzna – wartość nagrody 500zł + 300zł = 800zł

Josef Frydrych - oryginalność spojrzenia.

 

 

Wyróżnienia dla kategorii dla dorosłych:

1. Nagroda artysty fotografika Mieczysława Wielomskiego – wartości 500zł                                                                                                                                                                  Janusz Gawlik - za  niebanalność w rozumieniu tematu

 

2. Nagroda ufundowana przez malarza akwarelistę Romualda Romańczyka – wartość 400zł                                                                                                                                  Katarzyna Gritzman - za malarskość w fotografii

 

3. Nagroda Słodkiej Manufaktury Leona – wartość nagrody 300zł

Bogdan Białczak - za pejzaż znad Biebrzy

 

4. Nagroda WeCoffe – palarnia kawy – nagroda o wartości 300zł

Anna Jakubowska - za cykl Dolina Nidy.

 

5. Weekend (piątek – niedziela) dla dwóch osób w „Willi Zamek” w Lanckoronie – 320zł                                                                                                                                             Szymon Bialic - za „Aleję lipową”.

 

6. Pobyt 2 dniowy (jeden nocleg) dla dwóch osób ze śniadaniem i strefą SPA w hotelu „Modrzewiówka” w Lanckoronie – 260zł

Waldemar Konopka - za cykl miasteczek.

 

7. Nagroda kawiarni WERANDA – 200zł

Grzegorz Moroń - za kolorowe nastroje.

 

 

Wyróżnienia dodatkowe przeniesione z kategorii dla młodzieży.

 

Foto S z Gliwic – wydruk 5 zdjęć w formacie 60/40 cm na papierze fotograficznym - wartość 200zł

Damian Łękawa - za dziewczęta z małopolski.

 

Nagroda Piekarni, Cukierni U BRZĘCZKA z Pszczyny – nagroda o wartości 100zł

oraz dodatkowo 200 PLN decyzją komisji.

Piotr Targoński - za piękną Warmię.

 

Nagroda pieniężna - 200PLN

Andrzej Alicki - za brzezinę z Wincenty.

 

III. Pejzaż Polski – kategoria dla młodzieży:

 

I miejsce: 500zł nagroda Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów z Katowic

Matylda Dubaniowska – za pracę Biebrza

 

II miejsce: 400zł (300zł nagroda ufundowana przez firmę Telus z Piaseczna + 100zł od GPW)

Krystyna Grzegorzek – za pracę Pszczyna

 

III miejsce: 300zł (bon) nagroda Dyrektora GOK w Goczałkowicach-Zdroju

Oliwia Sztorgyn – za pracę Morskie Oko

 

Pozostałych wyróżnień dla młodzieży nie przyznano. Decyzja komisji zostały przeniesione do kategorii dla dorosłych.

 

Prócz nagród głównych dodatkowo – wyróżnienie dyplomem dla wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej i katalogiem z wszystkimi zdjęciami biorącymi udział w Festiwalu (laureaci nagród głównych otrzymują także - zgodnie z regulaminem -  luksusowy katalog/album):

1. Alicki Andrzej

2. Bialic Szymon

3. Białczak Bogdan

4. Błoński Andrzej

5. Chojnacki Janusz

6. Chomont Małgorzata

7. Czajczyk Bogusława

8. Dadeło Joanna

9. Dębowski Cezary

10. Domański Ryszard

11. Dubaniowska Matylda

12. Ejsymont Daniel

13. Frydrych Josef

14. Gawlik Janusz

15. Góra – Siudmak Anna

16. Gritzman Katarzyna

17. Grzegorzek Krystyna

18. Jakubowska Anna

19. Jaromin Robert

20. Jeleński Jarosław

21. Jurzykowski Jiri

22. Kałasznikow Waldemar

23. Klinkosz Anna

24. Kluczyński Franciszek

25. Koleszko Witold

26. Konopka Waldemar

27. Kowalczyk Anna

28. Królikowska – Hasulak Anna

29. Kruk Przemysław

30. Larkiewicz Sylwia

31. Łękawa Damian

32. Łuksza Katarzyna

33. Majdak Katarzyna

34. Małyga Andrzej

35. Meisel Grzegorz

36. Moroń Grzegorz

37. Naglik Piotr

38. Nowak Leszek

39. Ojrzyński Grzegorz

40. Okoniewski Tomasz

41. Olchówka Jan

 

Program i terminarz Festiwalu:

- 11.10.  o 14.oo -  rozpoczęcie ogólnopolskiego pleneru fotograficznego towarzyszącego Festiwalowi

                o 19.15 -  uroczyste otwarcie Festiwalu i wernisaż wystawy Jerzego Piątka p.t. „Smutek i urok prowincji” oraz spotkanie z Autorem - galeria Gminnego Ośrodka Kultury ul. Uzdrowiskowa 61

- 12.10.  o 19.15 -  wernisaż wystawy Małgorzaty Dołowskiej i Mieczysława Cybulskiego p.t. „Podlaskie krajobrazy” oraz spotkanie z Autorami - Galeria Starego  Dworca w Goczałkowicach Zdroju

- 13.10.  o 19.15 -  wernisaż wystawy Pictorial Teamu p.t. „ Prowincjonałki polskie”  oraz spotkanie z Autorami - Galeria Fotografii Piktorialnej WERANDA w Uzdrowisku (nad jaskinią solną)          

- 14.10.  o 19.15 - wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród - pawilon V oraz główny pasaż sanatoryjny

- 15.10.                - zakończenie pleneru fotograficznego i pożegnanie gości specjalnych festiwalu 

                                       

będą spotkania z wybitnymi artystami fotografikami a do tego drinki, dobre wino, kanapki, czekoladki, soki i znakomite ciasta… a wstęp wszędzie jest wolny!

Przejdz do fotogalerii powiązanej z wpisem

zdjęciezdjęciezdjęcie

Kontakt:

  • e-mail: mwielomski(malpa)gmail.com
  • tel: +48 602 459 867
Wspólpracujemy z:
Fotografia Piktorialna 7 las 7 las Informator pszczyński Powiat Puławski Klub Brama CKIR Starostwo powiatowe pszczyna Narodowe centrum kultury Związek polskich artystów fotografików Noclegi Lanckorona : Hotel i SPA Modrzewiówka Fotoopener Fotoopener Fotoopener Konkursy fotograficzne Foto info - fotografia Bytomskie Centrum Kultury Portal fotografii czarno białej Koncert, imprezy, rozrywka Agora Bytom Bytom Telewizja Silesia polska kultura niezalezna miejsca i wydarzenia blisko ciebie Ferwa... Wiecej niz magazyn Fotoopener Miesiecznik rynek 7 gfoto - fotografia i obróbka